Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napsali o nás

 

2.4.2008 Tisková zpráva k 7. ročníku soutěže amatérských hudebníků Líheň 2008
"...Podobný názor tentokrát měla i porota v Jazz klubu v Havířově, který byl (také díky semifinálové účasti místní kapely) opět plný až k prasknutí. „Všechny tři kapely podaly skvělý výkon a dost rozdílný styl. Zatímco Občas band z Ostravy příjemně nabudil, Ve znamení zebry z Havířova jednoduchými písničkami s harmonikou rozpohyboval, tak Behind the Doors z Frýdku Místku publikum i porotu naprosto rozsekal..."

 

25.3.2008 Po šestém kole zná Radegast Líheň všechny semifinalisty!
"...V prvních semifinálových kolech se o jediné postupové místo do Velkého finále utkají: v klubu Stoun Alkaline ze Zlína, b.n.8 z Brna a Parkinson z Frýdku-Místku, v klubu Templ Woodoojam z Prahy, Noise Pollution a Sheba´s band z Opavy, v Jazz klubu v Havířově pak Občas band z Ostravy, Ve znamení zebry z Havířova a Behind the doors z Frýdku Místku. Začátek semifinálových koncertů Radegast Líhně 2008 je standardně v 19.30 hod..."

 

22.3.2008 Havířovský deník - Líheň zná všechny semifinalisty
"...Přestože skončila základní kola soutěže, už ve čtvrtek 27. března budou opět znít všemi třemi kluby zvuky Líhně. V prvních semifinálových kolech se o jediné postupové místo do Velkého finále utkají: v Jazz klubu v Havířově Občas band z Ostravy, Ve znamení zebry z Havířova a Behind the doors z Frýdku Místku, v klubu Stoun Alkaline ze Zlína, b.n.8 z Brna a Parkinson z Frýdku-Místku a v klubu Templ potom Woodoojam z Prahy, Noise Pollution a Sheba´s band z Opavy..."

23.2.2008 TISKOVÁ ZPRÁVA k 7. ročníku soutěže amatérských hudebníků Líheň 2008
"...Jediného domácího zástupce do semifinále tak nakonec poslala porota havířovského Jazz clubu. Zde až z Prahy zavítal velmi příjemný band Zlatý voči a postavil se dvěma zástupcům Havířova: Ve znamení zebry a náhradníkovi Hrobové ticho. „Rozhodovalo se zejména mezi pražskou kapelou a domácími Ve znamení zebry. Nakonec dostala přednost domácí kapela díky obrovskému kvalitativnímu postupu, který udělala od poslední účasti v soutěži před dvěma lety,“ popsal rozhodující okamžik Ladislav Slowik z pořádající Viking agency. ..."

 

22.2.2008 Líheň 2008 - úspěch v prvním kole.
"...Jediného domácího zástupce do semifinále tak nakonec poslala porota havířovského Jazz clubu. Zde až z Prahy zavítal velmi příjemný band Zlatý voči a postavil se dvěma zástupcům Havířova: Ve znamení zebry a náhradníkovi Hrobové ticho. Rozhodovalo se nakonec zejména mezi pražskou kapelou a domácími Ve znamení zebry. Domácí kapela nakonec zvítězila o chlup jen díky obrovskému kvalitativnímu postupu, který udělala od poslední účasti v soutěži..."

 

Únor 2008 Spolupráce na natáčení CD pro Zámeček
"25. - 27. ledna- Šumperk Talenti natáčeli CD-čko V Šumperku je pošmourno, ale šesti muzikantům - Andrejce z Dubové, Láďovi a Jirkovi z Konice a triu Zdeňce, Romanovi a Rut ze Sázavy čas utíká rychle i bez slunečného počasí.
Jsou "zavření" ve studiu a čekají na signál "pro mě dobrý". Všechny songy se povedly, nálada byla tvůrčí a i všechno kolem jsme si hodně užili.
Dík patří Radečkovi a Přemovi z kapely O5aRadeček za skvěle odvedenou práci ve studiu, Stáně a Petrovi z kapely Ve znamení Zebry z Havířova za několikaměsíční pomoc s písničkami, za nahrávání a za starost o děti."

 

15.2.2008 Tento čtvrtek se rozběhla základní kola Líhně 2008!
"...I Havířov bude mít svého zástupce v druhém kole v Jazz clubu, když se o postup pokusí místní partička Ve znamení zebry, bude to ale mít velmi složité. Proti ní se postaví pražská skupiny Zlatý voči a neméně zdatná parta The Foolproofs až z Ústí nad Labem. Začátek koncertů je standardně v 19.30 hod. a více o soutěži na www.lihen.cz ..."

 

11.9.2007 Na Duhovém dni se sázelo (Převzato z Moravského deníku)
"...V doprovodném programu se vedle dětí z Havířova a osmi moravskoslezských dětských domovů představila kapela Ve znamení zebry a hvězda ze SuperStar Michal Hudček...."

 

21.2.2006 Kritika na naši hlavu - líheň 2006.
"....Ostraváci to pak rozbalili ve velkém a profesionálním stylu a bylo z nich jasně cítit, že je jejich tvorba baví. Hlučínský Lybar Band pak šlapavým hardrockem jasně našlápl na třetí místo a havířovský "teenagerský" soubor Ve znamení zebry na čtvrté. Nevýhodou posledně jmenovaného souboru byla nevyhranost (omlouvá ji teprve půlroční společné fungování, až dojde na personální změny a spoustu zkoušek, může v dalších letech určitě zabodovat). ...."